اخبار

تفاهم نامه سه جانبه همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی و تعاون وزارت کار با اتاق تعاون ایران امضا شد

وزارت کار,معاونت فرهنگی,معاونت تعاون,محمد کبیری,صادقی فر,اتاق تعاون,مسکن کارگری
تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین اتاق تعاون ایران و معاونت های فرهنگی اجتماعی و امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران امضا شد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین اتاق تعاون ایران و معاونت های فرهنگی اجتماعی و امور تعاون، برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در اتاق تعاون ایران با حضور"ابراهیم صادقی فر " معاون فرهنگی اجتماعی، "محمد کبیری" معاون امور تعاون و " بهمن عبدالهی "رییس اتاق تعاون ایران به امضا رسید.
صادقی فر در این مراسم  از اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار خبر داد و گفت: اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار، ریل گذاری برای مسکن کارگری خواهد بود.
وی افزود: در حال حاضر متن تبصره اصلاح شده و در کمیسیون اقتصادی است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: اتفاقات خوبی در حوزه مسکن در سال های اخیر صورت گرفته است و این نشان می دهد که با همدلی و ایجاد هم افزایی می توانیم مشکلات زیادی را حل کنیم که تامین مسکن کارگری از این دست بود. 
صادقی فر با اشاره به اینکه ضعیف ترین اقشار، جامعه هدف این پروژه هستند، ادامه داد: ظرفیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محدود است و نیاز به همکاری همه عوامل دارد. 
وی با اشاره به پیگیری ها و تلاش های اتاق تعاون ایران در این خصوص گفت: به زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه ها خواهیم بود.
محمدکبیری، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: تلاش می کنیم با کمک های دولتی و غیر دولتی برای  تامین نیاز اصلی کارگران که مسکن است، تسهیل گری صورت گیرد و بتوانیم ذغدغه آنها را کم کنیم.
کبیری با اشاره به اینکه کارهای بزرگی برای تامین مالی صورت گرفته است افزود: بانک توسعه تعاون مبلغ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری با اولویت مسکن کارگری در نظر گرفته است که ظرفیت خوبی محسوب می شود.
رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: مقدمات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تا حد زیادی فراهم شده است و آمادگی شروع پروژه در ۲ استان از این لحظه وجود دارد.
 عبدالهی ابراز امیدواری کرد که تا قبل از اتمام دولت، عملیات اجرایی ساخت مسکن کارگری به نقطه قابل قبولی برسد.
برنامه ریزی، تدوین و ارائه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی به منظور بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها و امکانات و توانمندی‌های موجود طرفین تفاهم نامه جهت ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، مهمترین محور این تفاهم نامه است.
۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید