اخبار

صادقی فر در آیین امضای تفاهم نامه با پارک ملی علوم : توسعه اقتصاد خلاق به کاهش بیکاری کمک می کند

توسعه اقتصاد خلاق, کاهش بیکاری,ابراهیم صادقی فر
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : توسعه اقتصاد خلاق و بازار خدمات خلاق می تواند به کاهش چالش های جهانی، مانند بیکاری و‌ فقر کمک کند.
 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همزمان با دهه مبارک فجر، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

"ابراهیم صادقی فر" در آیین امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: موضوع اقتصاد خلاق، صنایع خلاق و فرهنگی در عصر حاضر به عنوان موتور‌محرک رشد و توسعه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مطرح شده است.

وی افزود: موضوع اقتصاد خلاق در خرداد 1394در جلسه هیات دولت مطرح شد و رئیس جمهوری با تاکید بر توسعه اقتصاد توجه به خصوصیات درون زا، برون گرا بودن ، اشتغالزایی و تولید ثروت ملی آن را گامی بزرگ در راستای  اقتصادمقاومتی عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: در آذر ١٣٩٤ این طرح در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح  و در اردیبهشت ۱۳۹۶در معاونت فرهنگی اجتماعی ، کارگروه صنایع خلاق و فرهنگی تشکیل شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در همین راستا، سلسله نشست های مستمر، جلسات هم اندیشی و رویداد های استارت آپی مختلف درحوزه صنایع خلاق و فرهنگی و صنایع وابسته آن  با هدف پیوند عرصه های مهارتی، کارآفرینی و خلق نوآوری و فناوری های فرهنگی برگزار شد.

صادقی فر با بیان اینکه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی می تواند حلقه اتصال حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برای تربیت و صیانت از طبقه خلاق و بازار کار در این عرصه باشد افزود: انعقاد این تفاهم نامه، منشاء همکاری های موثر میان پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : اقتصاد خلاق با تمرکز بر فعالیت‌های متنوع و مرتبط با خلاقیت و نبوغ انسانی درصدد است تا یک بخش اقتصادی توانمند و فراگیر در دنیا شکل دهد و بسیاری از محدودیت ها و چالش های شیوه های قبلی را پشت سر بگذارد .

صادقی فر تصریح کرد: می‌توانیم از ظرفیت عظیم این حوزه استفاده کنیم چرا که کشور ما به دلیل تنوع چشم گیر فرهنگی و نیروی جوان خلاق قابلیت ایجاد اقتصاد خلاق و فرهنگی را دارد.


۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۴۴
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید