اخبار

پیام معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش :پژوهش، مهمترین ابزار شفافیت و آینده سازی به شمار می آید.

پیام معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش :پژوهش، مهمترین ابزار شفافیت و آینده سازی به شمار می آید.
ابراهیم صادقی فر گفت : پژوهش، مهمترین ابزار شفافیت و آینده سازی به شمار می آید و می تواند ساختار جامعه را متحول کرده و با شناسایی مشکلات واقعی، راهکارهای عملی برای آنها ارائه نماید.

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش

    تحقیق و پژوهش، یکی از مهمترین پایه های توسعه و پیشرفت کشور به شمار می آید و جامعه‌ ای که قصد حرکت در مسیر شکوفایی این سرمایه جاودانی را دارد، نیازمند نهادهایی است که «فرهنگ پژوهش» را تـرویج کرده و ارتبـاط توسعه پایدار با ساختـارهای علمی و پژوهشی را برقرار سـازد، به گونه ای که «جمهور عُقلا» بتوانند یافته ها و نظرات ارزشمند خود را به منظور توسعه و تامین اهداف و منافع ملی مطرح نمایند و انسجام و تداوم برنامه های خُرد و کلان را فراهم سازند.

از این نگاه، «فرهنگ پژوهش»، بستری برای توسعه و شکل دهی ارزش هایی است که «آینده» را ترسیم و تولید می کنند. «آینده نگری» و «آینده سازی»، حاصل شناخت ظرفیت هایی است که در مسیر ارج نهادن به پژوهش های بنیادین و کاربردی به دست می آید و مدیران را قادر می سازد تصمیمات دقیقتری، اتخاذ کرده و برنامه های شفاف تری را در عرصه های راهبردی پی ریزی نمایند.  

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید: «لا سنّة أفضل من التّحقیق».

«هیچ راهی برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست». (معجم الفاظ غررالحکم، ص 249) زیرا تحقیق و پژوهش، مهمترین ابزار شفافیت و آینده سازی به شمار می آید و می تواند ساختار جامعه را متحول کرده و با شناسایی مشکلات واقعی، راهکارهای عملی برای آنها ارائه نماید.

بر این مبنا، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همت خود را بر آن نهاده است که مسیر دستیابی به فرهنگ پژوهش در جامعه کار و تولید را تسهیل نموده و با ظرفیت سازی های مداوم، فرایند نگرش صحیح به این امر مهم را ترسیم سازد.

ما نیز ضمن گرامیداشت و تبریک هفته پژوهش، دست یاریِ همه پژوهشگران و تلاشگران این عرصه را به نیکی می فشاریم و خواهان تقویت و توسعه همکاری با موسسات پژوهشی و محققان عرصه کار و تولید هستیم.

یا علی

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۵۴
معاونت فرهنگی اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید