اخبار

دفاع مقدس، احیا کننده خودباوری مردمی

دفاع مقدس,ابراهیم صادقی فر
 
هفته‌ جنگ هفته‌ افتخار است، هفته‌ مقدس است، در حقیقت جشن است، عید است و یک بزرگداشتی [است] از روحیه‌ مردم، ایثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس. (حضرت آیت الله خامنه ای ، مد ظله العالی...)
دفاع مقدس، طلیعه جاودانه غرور ملی است؛ هنگامه اتحاد و همبستگی ملی مردم در دفاع از شریعت اسلام و مرزهای سرزمینی است که با نثار خون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها، جاودانه شد.
جنگ نابرابر در شرایطی به ایران تحمیل شد که کشور از جانب استکبار جهانی و به ویژه آمریکا به شدت تهدید می شد و در داخل کشور نیز گروه‌های وابسته به غرب و شرق، با ایجاد هیاهوی تبلیغاتی و ایجاد درگیری‌های نظامی در صدد تضعیف نظام بودند اما به حول وقوه الهی، خدعه دشمنان در نطفه خاموش وانقلاب ما جهانی شد .
دفاع مقدس، احیا کننده خودباوری مردمی بود که سالیان طولانی این نعمت و لطف الهی از آنان گرفته شده بود و آنان بار دیگر با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت و وابستگی را گسستند تا برای عزّت و عظمت دینشان، جامعه ای شکوفا مبتنی بر عدالت و عاری از ظلم و ستم داشته باشند.
در این مسیر نقش بی بدیل جامعه کارگری و کارفرمایی در ادوار مختلف و رویدادهای مهم و تاثیرگذار به خصوص جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس و در برهه کنونی نیز جنگ اقتصادی و تحریم و در سنگر تولید بر کسی پوشیده نیست.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و تبریک هفته دفاع مقدس، آرزوی سعادت مردم سرزمینم وسربلندی واقتدار کشور عزیزمان ایران اسلامی را از درگاه باریتعالی مسئلت می نمایم و این هفته گرانقدر و حماسی را به جامعه کار و تلاش، همه همکاران وعزیزان در صحنه انقلاب به ویژه همکاران جانباز،ایثارگر و رزمنده، تبریک وتهنیت عرض می نمایم

ابراهیم صادقی فر /  معاون فرهنگی اجتماعی
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷
ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید