اخبار

بازار بورس، پشتوانه مناسب برای اشتغال پایدار است

بازار بورس، پشتوانه  مناسب برای اشتغال پایدار است
در چهل و دومین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی مطرح شد: بازار بورس، پشتوانه مناسب برای اشتغال پایدار است
شفافیت بازار بورس نسبت به بازارهای دیگر کاملاً مشخص است و به همین دلیل، کمتر اتفاق افتاده که فساد مالی یا اختلاس درباره آن گزارش شود.
 
مهندس مهدی سوری، تحلیلگر و مدرس بازار سرمایه، با اعلام این مطلب در چهل و دومین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این شفافیت کمک می کند که بازار بورس، پشتوانه  مناسبی برای اشتغال پایدار باشد زیرا با تقویت این بازار، شرکتهای تولیدی، تامین مالی می شوند و می توان اشتغال واقعی را در جامعه رونق بخشید.
 
وی با تاکید بر این که بورس می تواند مستقیماً به رونق تولید کمک کند، افزود: گرچه اخیراً فعالیت هایی در جهت معرفی و ترویج بورس در جامعه صورت گرفته اما دستگاه های مسئول باید این بازار را جدی تر بگیرند تا فضای اطمینان بخش، برای حرکت جامعه به سمت سرمایه گذاری در این بازار  تقویت شده و در شرایط کنونی تحریم با رکود اندوخته های مردم مواجه نشویم. 
 
این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به سه بازار: عوامل تولید، بازار کالا و خدمات و بازار مالی، تاکید کرد: وظیفه بازار مالی، این است که پس انداز را از کسی که نمی تواند با پول خود کار کند بگیرد و به کسانی بدهد که توانایی بهره برداری را داشته و قادرند با سرمایه های کوچک، کارهای بزرگ انجام دهند.
 
سوری تصریح کرد: روند افزایش بی رویه نرخ ارز در زمانی که کشورمان وابستگی قابل توجهی به به واردات دارد، به تورم افزونتر دامن می زند و مردم با افت ارزش دارایی های خود مواجه شده و در نتیجه متضرر می گردند.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید